Style: MWS25-05-04-BLK
Excluded from all promotional offers and discounts.
Select COLOUR
Select SIZE
-65%
RIPSTOP OVERSHIRT—
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Description
  • Ripstop Overshirt
  • Color: Black
  • 100% 4-Way Stretch Ripstop Polyester
  • Snap button placket
  • Adjustable waist toggles
  • Snap top button chest pockets + hidden side pockets
  • Pleated elbow detail
  • A masterpiece, really
Ā  Chest (Pit-to-Pit) Length (From HPS)
S 24"
27"
M 25"
27 3/4"
L 26"
28 1/2"
XL 27"
XXL 28"
30"